Listopad 9, 2017

70 lat Koła Łowieckiego „Knieja” w Cięcinie

4 listopada Koło Łowieckie „Knieja” z Cięciny świętowało swoje 70 lecie istnienia.

Uroczystości związane z Jubileuszem rozpoczęte zostały dziękczynną mszą św. w Kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie.
W nabożeństwie uczestniczyli myśliwi wraz z rodzinami, zaproszeni goście m.in. Małgorzata Pępek Poseł na Sejm RP, Jan Chrząszcz Wicewojewoda Śląski, władze okręgowe PZŁ z Przewodniczącym OZ w Bielsku Białej Michałem Jordanem, Roman Kurzyk Dyrektor Firmy Żywiec Zdrój, samorządowcy z Wójtem Piotrem Tyrlikiem oraz Przewodniczącym RG Węgierska Górka Wojciechem Soblem i RG Radziechowy-Wieprz Piotrem Pielą, przedstawiciele nadleśnictwa Jeleśniaz Nadleśniczym Andrzejem Żbikowskim, poczty sztandarowe zaprzyjaźnionych kół oraz sztandar koła „Knieja”.

Podczas mszy został poświęcony oraz przekazany sztandar Koła Łowieckiego „Knieja”.

Po uroczystej mszy świętej wszyscy goście zgromadzili się w karczmie „Pod Niedźwiedziem” w Węgierskiej Górce, gdzie przy suto zastawionych stołach, w rytmie zespołu muzycznego świętowali jubileusz do późnych godzin nocnych.

W czasie uroczystości Łowczy Okręgowy wręczył Pośmiertny Medal za Zasługi Łowieckie dla ŚP. Tadeusza Jurasz który był głównym inicjatorem zakupu sztandaru oraz znanym działaczem w Kole. Medal odebrała Żona Ola Jurasz. 

You might also like